People

Loop ArchitectsOffice

KORT

Klosterport 4c, 1
8000 Aarhus C
www.looparchitects.dk
tlf. 30603391

 

Find os på kortet her

Mette NymannPartner / owner

Mette Loop 9285 SHB Small

Mobil: 26221299

mette@looparchitects.dk

 

Arkitekt m.a.a, Partner

Arbejder med skitsering, innovation og projektering på LOOP's projekter og

implementering af bæredygtigheds elementer i projekterne gennem en integreret design proces. Ansvar for daglig ledelse, prækvalifikationer/tilbud. Erfaringer med Cradle to Cradle, energiproducerende bygninger og sunde materialer gennem mange års arbejde indenfor området.

 

Curriculum Vitae

 

 

Morten NymannPartner/owner

Morten Loop 9638 SH
Mobil: 27121249
morten@looparchitects.dk
Arkitekt m.a.a, Partner

Arbejder med skitsering , innovation og projektering på LOOP s projekter.

Ansvar for daglig ledelse. Kendskab til og interesse for DGNB gennem projekter.

Morten er en engageret, faglig stærk arkitekt, der hylder de gode samarbejder og relationer, og sætter arkitektonisk kvalitet højt gennem  sin erfaring som sagsarkitekt.  Morten har en kompetence indenfor projektledelse / udd. gennem Danske Byggeøkonomer.

Povilas MikutaBygningskonstruktør

Mr P Loop 9636 SH

Mobil: 30603391

povilas@looparchitects.dk

 

Bygningskonstruktør

Arbejder i Revit på højt niveau, med LCA/material calculation, GaBi 5, byggetekniske løsninger og konstruktioner. Povilas' styrke ligger i projektering- og detaljeringsfasen

Jimmy LarsenArkitekt MAA

Jimmy Loop 9289 SH

Mobil: 29860664

jimmy@looparchitects.dk

 

Arkitekt maa og ingeniør 

Jimmy arbejder med skitserings- og projekteringsopgaver indenfor både vores bygnings- og planlægningsprojekter.  Han har erfaring med projektledelse og fagtilsyn.

Jimmy er desuden uddannet DGNB konsulent 

 

Susanne kjær AdibiArkitekt MAA

Susanne Loop 9318 SH

mobil:  30603391

susanne@looparchitects.dk

 

Arkitekt m.a.a

Susanne arbejder med skitseopgaver, model og grafiske opgaver hos LOOP. Susanne er dygtig, ambitiøs og er højt værdsat i det daglige på tegnestuen!

Louise MosegaardØkonomi

Louise Loop 9675 SH

Økonomimedarbejder 

 

 Mobil: 26210703

Nicolai SøndergaardBygningskonstruktør

Nicolai LOOPmobil:  30603391

nicolai@looparchitects.dk

 

 

 

Kristian Gatten PedersenArkitekt MAA

Kristiangatten 9451 1

mobil:  30603391

kristian@looparchitects.dk